Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu nowe dysze Thermoplay z serii TSF. To co je wyróżnia to jednorodny profil temperaturowy i łatwa obsługa. Nowe dysze gorącokanałowe to też świetne rozwiązanie do bezpośredniego wtrysku bocznego.

Zastosowanie nowej dyszy Thermoplay

Nowe dysze gorącokanałowe Thermoplay z serii TFS są dostępne w układzie promieniowym (TSF-Radial) bądź liniowym (TFS-Linear). Dysze z serii TFS mają zastosowanie szczególnie w przypadkach, gdy optymalny punkt wtrysku znajduje się na powierzchni bocznej (np. pod kątem prostym w stosunku do otwierania formy), a jednocześnie wymagany jest estetyczny ślad po wtrysku. Do tego typu części zaliczają się m.in. strzykawki, nakrętki, tubki, narzędzia medyczne, a także narzędzia do higieny i pielęgnacji ciała, zamknięcia, opakowania oraz komponenty elektroniczne i techniczne.

Dysza TSF-Linear

Rozwiązanie TFS-Linear jest wyposażone w 2+2 lub 4+4 równoległe końcówki przy minimalnym rozstawie 16 mm. Opcja promieniowa dysz posiada 1, 2 lub 4 końcówki. Dodatkowo cylindryczny uszczelniony obszar między końcówką dyszy i gniazdem zapewnia maksimum niezawodności w fazie wtrysku. 

Większość polimerów (PP, HDPE, HIPS, PMMA, POM, PC I wiele innych) może być przetwarzanych z zastosowaniem tych rozwiązań. Szczególną zaletą liniowego wtrysku dyszą TFS-Linear jest system kompensacji rozszerzalności cieplnej w kierunku wzdłużnym.

Łatwy montaż i serwis – większa oszczędność 

System montażu i demontażu w obu przypadkach, promieniowym i linearnym, jest stosunkowo prosty. Końcówki dysz mogą być łatwo wymieniane czy serwisowane w warunkach na zimno na maszynie. Dzięki temu nie ma konieczności demontażu formy. Najpierw obudowa dyszy jest instalowana w części stałej (gorąca połówka), a następnie końcówki dyszy są wprowadzane do gniazda. Ta procedura pozwala na zastosowanie niedzielonych wkładek.

Bezpośredni wtrysk boczny oznacza, że nie pozostaje żaden nadlew. Dzięki temu następuje eliminacja kosztów i wysiłku jego usunięcia z wypraski, zmniejszają się też koszty materiału czy recyklingu. Ponadto wtrysk boczny zwiększa wydajność i ułatwia obsługę.

Technologia Thermoplay

Specjalny nacisk został położony na rozwiązanie grzania w nowych dyszach do wtrysku bocznego. W serii TSF wszystkie bez wyjątku patentowane elementy grzejne są opracowane i produkowane w firmie Thermoplay z zastosowaniem własnej, sprawdzonej  technologii.

Dysze do wtrysku bocznego z serii TFS-Linear i TFS-Radial od Thermoplay ułatwiają  planowanie, projektowanie i użytkowanie kompaktowych form.

Podobne wpisy