Dziś mamy dla Państwa kilka słów o rozwiązaniu idealnym dla form wtryskowych i ciśnieniowych. To siłownik samoblokujący z zamkiem mechanicznym od firmy Vega.

Wiele komponentów w świecie przemysłu opiera się na zasilaniu hydraulicznym. Dzieje się tak dlatego, że zwykle pozwala ono na zastosowanie znacznie większego ciśnienia (a więc i siły) niż inne rozwiązania, np. pneumatyczne. W rzeczywistości, siłownik hydrauliczny o średnicy 50 mm, pracujący pod ciśnieniem 200 barów, podczas pchania uzyska siłę 3926 daN. Oznacza to, że może on utrzymać (statycznie) nacisk ponad 4 ton bezpośrednio na tłoczysko.

Jednak w przypadku form wtryskowych i ciśnieniowych, czasami potrzeba jeszcze więcej. Na przykład w przypadku pracy na stałej stronie narzędzia, może być konieczne upewnienie się, że pozostanie ono mechanicznie zablokowane w tej pozycji, tak aby gotowy element przybrał pożądany kształt i nie miał wad. Nasz samoblokujący system rozwiązuje te problemy.

VEGA – siłownik samoblokujący z kołnierzem nastawczym

Samoblokujący się siłownik daje tak dużą siłę statyczną jedynie na końcu skoku. Aby ułatwić nastawienie systemu, firma Vega opracowała również specjalny kołnierz nastawczy. Dzięki temu Użytkownik może dokręcić zewnętrzny pierścień podczas regulacji, dociskając tłoczysko i połączone z nim części. To blokuje tłoczysko w miejscu i sprawia, że siłownik jest w stanie utrzymać ciśnienie wtrysku, a to z kolei daje wypraskę bez wad.

Dużą zaletą samoblokującego siłownika jest zamek mechaniczny. Daje taką samą siłę trzymania jak znacznie większy zwykły siłownik, a wymiary siłownika samoblokującego  są w porównaniu z nim bardzo małe i kompaktowe.

Zalety silników samoblokujących

Ale czy siłowniki samoblokujące przynoszą jeszcze inne korzyści? A co z ich wpływem na siłę? Jak zaoszczędzić pieniądze przy długotrwałym stosowaniu naszego siłownika hydraulicznego V270 CG do formowania wtryskowego?

Weźmy na przykład przeciwstawną siłę równą 100 kilo niutonów. Nawet z napięciem wstępnym, siłownik samoblokujący Vega V270CG o średnicy 36 mm jest wystarczający do utrzymania takiej siły.

W podobnej sytuacji siłownik samoblokujący Vega wymaga *tylko 3,5KW* mocy w porównaniu do standardowego siłownika hydraulicznego, który potrzebuje co najmniej 26 KW mocy.

Wersje standardowe:
  • Średnice: 30, 36, 45, 56, 71, 84 mm
  • Skoki tłoka: 30-150 mm (dłuższe na zamówienie)
  • Otwory olejowe: 2 typy
  • Kołnierze montażowe: 2 typy
  • Przełączniki: Wewnętrzne Indukcyjne Hi-Performance
  • Maksymalna temperatura: 100° C
Siłownik samoblokujący VEGA – prezentacja producenta

VEGA – 30 lat doświadczenia w branży

Firma Vega wie, jak rozmawiać o formach, ponieważ od 30 lat działa wyłącznie w tej branży. A my jako jej przedstawiciel jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby wspólnie opracować projekt. Zapraszamy do kontaktu!

Podobne wpisy