Firma Vega opracowała dwa bardzo kompaktowe rozwiązania służące jako systemy chłodzące. Jest to siłownik VEGA V450CP w dwóch wersjach – R i D.

Pierwszym modelem siłownika jest wersja R. Zasadniczo jest to wkład chłodzący, który jest w stanie obniżyć temperaturę korpusu o 50°C lub więcej! Dzięki wbudowaniu go w sam siłownik, wymiary zewnętrzne są zmniejszone, a trwałość uszczelnienia i przełącznika jest zwiększona w porównaniu z normalnym siłownikiem. Ponadto, możliwe jest zastosowanie tego samego płynu, który jest używany do układu chłodzenia formy wtryskowej (czy to oleju hydraulicznego, czy mieszaniny wody i glikolu), co pozwala na obniżenie kosztów i upraszcza obieg siłownika.

Jedno słowo ostrzeżenia: należy się zawsze upewnić, że ciśnienie w chłodzonym wkładzie jest niższe niż 10 barów.

Wersja D tylko w A. Marciniak OT

Drugim rozwiązaniem jest wersja D. Jest to nasze standardowe rozwiązanie, które można znaleźć w naszym katalogu, choć żadna inna firma jeszcze go nie wdrożyła. Jego zalety są widoczne jak na dłoni.

Ponieważ to właśnie przez tłoczysko ciepło jest przenoszone z formy do siłownika, chłodząc tłoczysko, uszczelki są poddawane niższym temperaturom. W ten sposób trwałość uszczelnienia zostanie znacznie zwiększona, co zmniejszy potrzebę konserwacji i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Siłownik V450 CP z systemem chłodzącym posiada jeszcze jedną dużą zaletę. Dzięki niemu można zaoszczędzić pieniądze i przestrzeń używając otworu na tłoczysku do chłodzenia rdzenia poruszanego przez sam siłownik.

Zalety siłownika VEGA V450CP w 5 punktach:

  1. Mniej zmartwień o konserwację i zużywające się uszczelki.
  2. Możliwość chłodzenia wielu części siłownika i formy – nawet tych, których nie dałoby się łatwo schłodzić innymi metodami.
  3. Nieco bardziej kosztowne na początku, jednak pozwalają uniknąć konserwacji w przypadku problemów związanych z wysoką temperaturą. Oznacza to ogromne oszczędności zarówno pieniędzy, jak i czasu, bez opóźnień w produkcji!
  4. Duża kompaktowość.
  5. Niezrównana wytrzymałość na wysokie temperatury.
Siłowniki VEGA z nowej serii V450CP-YES – prezentacja producenta

Podobne wpisy